Jaki wówózek kupić?

Wózek powinien posiadać każdy rodzic. Zapewni to komfort wychodzenia z dzieckiem na spacer od pierwszych chwil jego życia. Co jednak lepiej wybrać: spacerówkę czy wózek wielofunkcyjny?

 

Spacerówka czy wielofunkcyjny – co kupić? To pytanie zadanie sobie pewnie każdy rodzic, który stoi przed wyborem wózka. Każde rozwiązanie ma zalety i wady.

 

Wielofunkcyjny wózek

Wielofunkcyjny wózek składa się z wózka spacerowego, gondoli oraz fotelika samochodowego. Jest to więc kompleksowe rozwiązanie, które pozwoli wydać raz pieniądze i nie musieć martwic się o to, że za kilka miesięcy nie będzie się miało sprzętu potrzebnego do wyjścia na spacer z dzieckiem. Podczas zakupu spacerówki trzeba w pierwszej kolejności zwracać uwagę na stelaż, koła, elementy zawieszenia, funkcjonalność rączki. Jeżeli zwrócimy uwagę na te elementy dokonamy dobrego wyboru. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli wybór wózka wielofunkcyjnego nie będzie trafiony, trzeba będzie kupić nowy wózek spacerowy, co wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Jeżeli jednak wykażemy się rozsądkiem i wszystko dokładnie przemyślimy, wózek wielofunkcyjny może okazać się naprawdę świetną inwestycją.

 

Spacerówka

Spacerówka jest rozwiązaniem, które przyda się na różnego rodzaju wyjazdy, a także na krótkie spacery po parku. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. W związku z tym, nie będzie żadnych problemów z jej przewożeniem w bagażniku. Tego typu wózki mają jednak nieusztywniane plecy. Są rozwiązaniem jedynie dla starszych dzieci. Nie ma w nich możliwości rozkładania oparcia. Nie nadają się więc dla noworodków ani dzieci, które nie potrafią jeszcze siedzieć. Wyposażenie spacerówki jest zazwyczaj słabe, ponieważ znajduje się w niej bardzo mało mechanizmów. Wszystko dlatego, aby zaoszczędzić na wadze. Spacerówka z założenia ma być lekka. W związku z tym, producent nie może nakładać dużej ilości elementów, ponieważ budują one masę wózka.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *