Spacerówka Quinny Yezz

Spacerówka masywna czy lekka, z oparciem czy bez? Jest wiele pytań, na które rodzice muszą odpowiedzieć, gdy decydują się na zakup wózka. Podpowiadamy, jak dokonać dobrego wyboru.

Wózek spacerowy – jaki wybrać – to pytanie zadaje sobie wielu młodych rodziców, którzy chcą komfortowo wozić dziecko na spacery. Siedzisko w takich wózkach można rozkładać na płasko lub do pozycji półleżącej. W zależności do modelu. I jest to najważniejsza cecha, która wyróżnia spacerówki. Jednak nie jedyna. W tej kategorii znajduje się wiele modeli wózków z różnymi parametrami. Niektóre spacerówki nadają się dla maluchów od pierwszych chwil ich życia, a niektóre dopiero od momentu, gdy dziecko potrafi już samodzielnie siedzieć.

Ultralekki wózek spacerowy Yezz

Spacerówki wielofunkcyjne

Wózki spacerowe są jednym z elementów wózka wielofunkcyjnego, oprócz gondoli i fotelika samochodowego. Posiadają jeden wspólny stelaż, do którego w miarę potrzeb za pomocą specjalnych adapterów przypomina się koleje elementy. To rozwiązanie jest bardzo wygodne, ale jedynie wtedy, gdy wózek zostanie idealnie dostosowany do potrzeb dziecka. Podczas zakupu spacerówki trzeba w pierwszej kolejności zwracać uwagę na stelaż, koła, elementy zawieszenia, funkcjonalność rączki, słowem – wszystko to, czym się kierujemy, wybierając wózek głęboki. Istotne jest, aby stelaż spacerówki był bardzo lekki. Najlepiej wybierać modele wykonane z aluminium.

Koła wózka powinny zostać dostosowane do rodzaju nawierzchni, po której będziemy się poruszali. Rączka spacerówki powinna mieć możliwość regulacji, tak aby każdy opiekun – zarówno wysoki, jak i niski – mógł wózek prowadzić w komfortowych warunkach. Istotne są parametry siedziska. Dziecko nie może wyrosnąć z niego zbyt szybko, ponieważ wózek stanie się wtedy bezużyteczny. Dobrze, jeśli siedzisko spacerówki ma nie mniej niż 45–50 cm szerokości. Ważne, by miało solidne pasy bezpieczeństwa, najlepiej pięciopunktowe. Wózek powinien być również wyposażony w podnóżek i możliwą do zdemontowania barierkę. Budka spacerówki powinna być tak skonstruowana, aby dało się do niej dopiąć moskitierę.

 

Jeżeli wózek te wszystkie cechy będzie spełniał, warto go kupić.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *