Fotelik samochodowe to dodatek, który powinien posiadać każdy zmotoryzowany rodzic. Dokonujemy jego wyboru nie dlatego, by dziecku podróżowało się wygodniej – choć jest to ważne, ale przede wszystkim z uwagi na jego bezpieczeństwo. Dobre foteliki samochodowe mają ochronić zdrowie i życie dziecka w trakcie wypadku samochodowego.

Aby tak jednak mogło być koniecznie trzeba zasugerować się kilkoma cennymi wskazówkami, które ułatwią dokonanie wyboru. Aby móc cieszyć się walorami dobrego asortymentu samochodu, którym będzie podróżować dziecko należy zadbać o to, aby fotelik posiadał co najmniej 4 gwiazdki w teście ADAC.

Istotne są również 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnej regulacji zagłówka. Dla wygody małego podróżnika ważne jest również, by jego fotel posiadał osłonki boczne na zagłówek. Istotna jest również funkcja spania – wtedy to za sprawą jednego kliknięcia możemy pochylić fotelik do pozycji wygodnej do spania. Ważna jest również możliwość montażu systemu ISOFIX. Przy czym pamiętajmy, że nie wszystkie modele samochodów umożliwiają ich swobodny montaż. Przeczytaj poradnik Jak zapiąć fotelik samochodowy na https://techsat24.pl/_blog/jak-zamontowac-fotelik-samochodowy

Najlepsze modele fotelików dostępne na: www.techsat24.pl

Jeżeli Twój wóz nie posiada specjalnej belki, to zawsze możesz ją dokupić. Ważna jest również zdejmowana tapicerka. Pamiętaj, że najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka jest środkowa część tylnej kanapy pod warunkiem, że mamy tam zamontowany system ISOFIX. Jeśli nie to zaleca się umieścić dziecko za pasażerem a nie za kierowcą tak, żeby w razie awaryjnego zatrzymania samochodu dziecko mogło bezpiecznie opuścić samochód czy to samo, czy z pomocą współpasażerów.

My z naszej strony polecamy polskie foteliki samochodowe BabySafe – w szczególności modele Golden i Husky – Sprawdź!