Mała, lekka spacerówka

Wybór wózka jest bardzo kluczową decyzją. Należy wybrać taki, który będzie spełniał większość wymagań. Dzięki temu, z prawdziwą przyjemnością będzie się z niego korzystało. Wózek spacerowy powinien być przede wszystkim lekki. Dlaczego?

 

Lekkie wózki spacerowe ułatwią życie każdemu opiekunowi. Nikt nie jest w stanie wnosić każdego dnia po schodach 16-kilogramowego wózka wraz z dzieckiem. Szczególnie, jeżeli w bloku nie ma windy lub w domu mamy do pokonania kilkanaście schodów. Jeżeli konieczne będzie dźwiganie wózka, nie powinien on ważyć więcej niż 7-8 kg. Jeżeli chcemy naprawdę bardzo lekki model, warto wybrać taki, który waży nie więcej niż 5-6 kg. Zdarzają się również modele, które ważą jedynie 3 kg. Wystarczy tylko poszukać, a na pewno uda się znaleźć model dostosowany pod tym względem do potrzeb. Im lżejszy wózek wybierzemy, tym łatwiej będzie się nam go przenosiło.

 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeżeli zdecydujemy się na naprawdę lekki wózek, nie możemy liczyć na to, że będzie w nim zastosowanych dużo mechanizmów. Jest to po prostu niemożliwe. Coś producent musi odjąć, aby zmniejszyć ciężar wózka. Coś za coś. W tych najlżejszych modelach nie ma podnóżka ani rozkładanego oparcia. Ale za to taki wózek wyposażony jest w malutkie koła. Będzie więc bardzo zwrotny.

 

Dlatego też, jeżeli nie zależy nam na tym, aby rozkładać dziecku oparcie podczas spaceru, możemy postawić na taką lekką spacerówkę, z której można będzie korzystać podczas krótkich spacerów w parku. Na pewno żadna mama z przeniesieniem takiego wózka wraz z dzieckiem nie będzie miała żadnych problemów.

 

Zaletą lekkich, małych spacerówek jest to, że zajmują również bardzo mało miejsca po złożeniu. W związku z tym, nie ma żadnego problemu z ich przewożeniem w samochodzie, w bagażniku. Sprawdzają się świetnie na krótkie, weekendowe wyjazdy na miasto. Nie potrzeba wtedy brać dużego wózka. Wystarczy mała spacerówka, która będzie stanowiła wsparcie dla malucha podczas dłuższych spacerów, na których zaczną boleć go nóżki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *